KAMPÜS HAKKINDA
Hukuk Fakültesi, Ankara’nın Cebeci semtinde 34.500 m²’lik bir alana kurulmuş olan “Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü” içerisinde yer almaktadır. Aynı kampüs içerisinde yine Ankara Üniversitesi’nin birimlerinden, Siyasal Bilgiler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Avrupa Topluluğu Araştırma Uygulama Merkezi ve FİSAUM bulunmaktadır. Keza, Milli Piyango Öğrenci Evi (Yurdu) de yine aynı kampus içerisinde bulunduğu gibi, Ankara Üniversitesi Kapalı Spor Salonu ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve İş Bankası ortak kuruluşu olan Banka ve Ticaret Hukuku Araştırma Enstitüsü de yine aynı kampus içerisinde yer almaktadır.

BARINMA
Hukuk Fakültesi öğrencilerinin önemli bir bölümü Ankara dışındaki illerden gelmektedir. Bu öğrencilerin, Ankara içerisinde ev kiralamaları veya Kredi ve Yurtlar kurumuna bağlı yurtlarda barınmaları mümkündür. Bunlara ek olarak, kampüs içerisinde bulunan ve Ankara Üniversitesi’nin bir tesisi olan Milli Piyango Öğrenci Evi (yurdu) de, yine öğrencilerin barınma sorunlarına belirli ölçüde çözüm sağlamak üzere 17.2.1998 tarihinde faaliyete geçmiştir. 300 öğrenci odası yanında, 50 adet de konuk odası bulunan, söz konusu tesiste, yurt dışından eğitim-öğretim ve araştırma amacıyla Ankara Üniversitesi’ne gelen konukların, barınma ihtiyaçları da karşılanmaktadır. Üniversitemizin merkez yurdu olan Vehbi Koç Erkek Öğrenci Yurdu’nda başarı düzeylerine göre seçilmiş, çoğunluğu son sınıf öğrencisi olmak üzere 240 kişi barınmaktadır. Bu öğrencilerin yüzde 20’sinden ücret alınmamaktadır. Üniversitemizin Cebeci Kampüsü’nde Milli Piyango İdaresi’nin katkısı ile 1998 yılı içinde modernize edilerek hizmete sokulan Ankara Üniversitesi Milli Piyango Öğrenci Evi’nde 300, 1999 yılında hizmete sokulan Cumhuriyet Öğrenci Evi’nde ise 216 bayan öğrenciye barınma olanağı sağlanmaktadır. Yurtlarda öğrencilerin barınmaları yanında diğer tüm ihtiyaçlarının giderilmesine özen gösterilmektedir. Tüm yurtlarda kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmaktadır. Ankara Üniversitesi Öğrenci Yurtları ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığından ulaşabilirsiniz.

  Cumhuriyet Kız Öğrenci Evi 0 312 362 36 87
  Milli Piyango Kız Öğrenci Evi   0 312 362 97 51-54
  Yıldırım Beyazıt Erkek Öğrenci Evi     0 312 317 16 46
  Yıldırım Beyazıt Kız Öğrenci Evi      0 312  347 60 15
  Vehbi Koç Erkek Öğrenci Evi       0 312  231 85 91-93
  Keçiören Öğrenci Evi        0 312 380 84 01

SPOR

Öğrencilerin beden ve ruh sağlıklarını korumak ve geliştirmek, yanı sıra öğrencilerin sosyalleşmelerine de katkıda bulunmak amacıyla belirlenen bir program çerçevesinde Spor Şubesince çeşitli spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Üniversitemizde beş kapalı spor salonu her fakülte ve yüksekokulda açık hava futbol, voleybol, basketbol sahaları ile tenis kortları bulunmaktadır. Her yıl düzenlenen Ankara Üniversitesi Geleneksel Spor Şenliği yaklaşık 2000 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşmektedir. Atletizm, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Güreş, Masa Tenisi, Badminton dallarında yapılan yarışmalarda fakülte ve yüksek okullarımızın takımları birbirleriyle ve diğer üniversitelerden gelen takımlarla yarışmaktadırlar. Ayrıca Üniversitemiz Tandoğan merkez yerleşkesinde bulunan Ankara Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun 50 metre boyunda, 26 metre eninde, 2.5 metre sabit derinlikte ve 10 kulvarlıdır. Bu boyutlarla Türkiye’nin en büyük kapalı olimpik yüzme havuzudur.
Ankara Üniversitesi Kapalı Spor Salonları:
Cebeci Yerleşkesi Spor Salonu
Siyasal Bilgiler Fakültesi Spor Salonu
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Salonu
Ziraat Fakültesi Spor Salonu 
Eğitim Fakültesi Spor Salonu

SAĞLIK

Üniversitemiz öğrencileri ve personelinin sağlık sorunları ile ilgili birim, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi’ dir. Sağlık sorunu olan öğrencilerin tanıtma kartı ve sağlık karnesi ile Dikimevi yerleşkesinde bulunan Sağlık Kültür ve Spor Dairesine başvuruları halinde Dairenin olanakları içindeki her türlü teşhis ve tedavileri yapılmakta, ilaç gereksinimleri karşılanmaktadır. Daire Başkanlığı’nın olanakları ile tedavi edilemeyen öğrencilerden, diğer kurumlardan sosyal güvencesi olmayanlar; tedavilerinin sürdürülmesi için üniversitemiz Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi hastanelerine sevk edilmektedir. Ankara Üniversitesi öğrencileri sağlık hizmetleri bakımından Üniversitemiz imkânlarından yararlanmaktadırlar.
Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Sağlık Şubesi 2003 Ocak ayı itibariyle yeniden düzenlenen katında hizmete devam etmekte olup polikliniklerimizde uzman hekimler çalışmaktadır. Ayrıca diş servisimizde 4 diş hekimi, Psikolojik Danışma Servisinde 1 psikiyatrist ve 1 psikolog hizmet vermektedir. Bunun yanında, ilkyardım servisi, biyokimya – hematoloji – mikrobiyoloji laboratuarları ve röntgen – EKG servisi ile sağlık konusundaki birçok ihtiyacı karşılayabilecek personel ve teknik imkâna sahip bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiye Ankara Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı internet sayfalarından ulaşabilirsiniz.
BURS

Çeşitli kurumlar ve  Üniversitemiz Sağlık, Kültür Spor Daire Başkanlığı tarafından geleceğimizin güvencesi öğrencilerimize burslar verilmektedir. Aynı zamanda öğrencilerimize kısmi zamanlı olarak burs karşılığı Fakültemizin çeşitli birimlerinde çalışma imkanı da tanınabilmektedir. Bu burslar hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Fakültemiz Dekan Yardımcılığı’na başvurabilirsiniz.