Erasmus Koordinatörlüğü ve Görüşme Saatleri

Erasmus Koordinatörlüğü ve Görüşme Saatleri
Dr. Öğ. Üyesi Murat GÜREL (Koordinatör) – (Pazartesi  14.00-15.00)
İletişim Adresi: gurelm@ankara.edu.tr
Ar. Gör. Merve İrem YENER (Koordinatör Yardımcısı) – (Cuma 14.00-15.00)
İletişim Adresi: myener@ankara.edu.tr

 

Erasmus Odası’nın Çalışma Saatleri

 Salı 11.00-13.00

Çarşamba 11.00-13.00

Perşembe 10.00-12.00, 15.00-17.00

 

Öğrencinin Sorumluluğunda Olan Hususlara erişim için tıklayınız

 

Erasmus Odası hakkında bkz. Hemen aşağıda 6. madde.

ERASMUS PROGRAMINA KATILMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER İÇİN ÇEŞİTLİ BİLGİLER
1) Erasmus Koordinatörlüğümüz lisans işlemleri ile lisansüstü programlarında da özel hukuk ile ilgilenmektedir. Kamu hukuku lisansüstü programlar için Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden bilgi alınması gerekmektedir.
2) Öğrenim hareketliliği veya staj hareketliliğine katılmak isteyen öğrencilerin hareketliliğe ve yürütülmesi gereken süreçlere dair bilgi edinebilecekleri ana kaynak Ankara Üniversitesi AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü’nün http://www.erasmus.ankara.edu.tr/ uzantılı web sayfasıdır.
Hareketliliğe katılmak isteyen öğrenciler ve halihazırda hareketliliğin parçası olmuş öğrenciler ilgili siteyi dikkatle takip etmelidirler. İlgili sitenin Duyuru kısmı ve Seçkiler kısmı önemlidir. Duyurular kısmında başvuru süreci, gidilecek ülkenin vize süreci, başvuruların sonuç süreci vb. hususlara dair güncel duyurular bulunmaktadır.
Erasmus Hareketlilikleri sekmesine tıklandığında ise Öğrenim ve Staj Hareketlilikleri ile ilgili öğrencilerin hareketliliğe dair ihtiyacı olan -özellikle hareketlilik öncesinde, esnasında ve sonrasında yürütülmesi gereken süreçlere, teslim edilmesi gereken evraka dair- bilgiler yer almaktadır.
3) Akademik sorularınız ile ilgili Koordinatöre ve Koordinatör Yardımcısına danışabilirsiniz.
4) Koordinatör ve Koordinatör yardımcısına sorularınızla ilgili e-posta atmadan önce, law.ankara.edu.tr adresinden Erasmus sekmesine tıklayarak sık sorulan soruları inceleyin. Sorunuzun cevabı orada yoksa e-posta atın.
5) İdari sorunlarınız ile ilgili Üniversitemiz AB Eğitim Programları Koordinatörlüğüne danışabilirsiniz.
6) Öğrenim hareketliliği veya staj hareketliliği ile ilgili başvuru belgelerinizigörüşme saatleri içerisinde olmak üzere-Koordinatöre, Koordinatör Yardımcısına veya çalışma saatleri içinde Erasmus Odası’na bırakabilirsiniz. Erasmus Odası’nda önceki yıllarda hareketliliğe katılmış olan öğrenciler çalışmaktadır. Odanın çalışma saatleri Salı 11.00-13.00, Çarşamba 11.00-13.00, Perşembe ise 10.00-12.00 ve 15.00-17.00’dır. Erasmus Odası, Fakülte A Blok 2. Katta bulunmakta olup yalnızca çalışma saatleri içinde açıktır.
7) Hemen aşağıdaki linkte Erasmus hareketliliği sürecine dair bir şema bulunmaktadır. Şemada yer almayan hususlar -örneğin gideceğiniz ülkenin vize süreci, orada kalacağınız yurt vb.- öğrencinin bilgisine kendisinin ulaşması gereken alanlar olup, Koordinatörlüğümüz’ün yetki alanı dışındadır. Yalnızca şemada yer alan süreçle alakalı Ankara Üniversitesi AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü’nün sitesinde cevabını bulamadığınız sorularınıza dair ise öncelikle Koordinatöre, Koordinatör Yardımcısına e-posta atmanız gerekmektedir. Gereği hâlinde Koordinatöre veya Koordinatör Yardımcısı sizi görüşmek üzere çağıracaklardır.
Şema için tıklayınız.