Duyurular

4-A Sınıfı Öğrencilerinin Dikkatine

2 Aralık Çarşamba günü saat 9:00-10:00 arasında yapılması gereken Milletlerarası Özel Hukuk dersi, bu tarihte yapılamayacaktır. Bu ders 4 Aralık Cuma günü saat 12.00-13.00 arasında yapılacaktır. Değişiklik sadece bu hafta için geçerlidir.  

4-A-B ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

30.11.2015 GÜNÜ SOSYAL SİGORTALAR HUKUKU DERSİ YAPILMAYACAKTIR. TELAFİ DERSİ 4.12.2015 CUMA GÜNÜ  SAAT 14.00-18.00 ARASINDA  A-201 SINIFINDA YAPILACAKTIR. ÖĞRENCİ İŞLERİ

Seçkiler

FAKÜLTE ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ VE SINIF TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ HAKKINDA

Fakültemizde gerçekleştirilecek olan fakülte öğrenci temsilcisi ve sınıf temsilcileri seçimine ilişkin olarak, Yrd.Doç.Dr. Vehbi Umut Erkan Başkanlığı’nda Dr. Fahri Gökçen Taner ve Dr. Orhan Ersun Civan’dan oluşan Seçim Kurulu tarafından adaylık başvurularının Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Öğrenci Temsilciliği Seçim Yönergesi’nin 8. maddesi uyarınca değerlendirilmesi neticesinde, aşağıda isimleri belirtilen kişilerin başvurularının kabul edilmesine ve seçimlerde aday olabilmelerine […]

FAKÜLTE ÖĞRENCİ TEMSİLCİSİ VE SINIF TEMSİLCİLERİ SEÇİMİ HAKKINDA

Tüm Öğrencilerimizin Dikkatine; Bilindiği üzere 09.12.2014 tarihinde yapılan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğrenci Temsilcisi Seçimi neticesinde iki yıllık süre için 13060397 numaralı 4. Sınıf öğrencisi Çağrı Keçecioğlu Fakültemiz Öğrenci Temsilcisi seçilmiştir. Ancak Çağrı Keçecioğlu’nun temsilcilik görev süresi dolmadan mezun olması sebebiyle, fakülte temsilciliği görevi, Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Konseyleri ve Yükseköğretim Kurumları Ulusal Öğrenci Konseyi Yönetmeliği’nin […]

Erasmus Hakkında Bilgilendirme Sunumu

3 Kasım 2015 Salı günü, saat 15.30’da, Seminer 4 sınıfında; Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesinden Dr. Pınar Şamiloğlu Riegermann, “Almanya’da Erasmus Olanakları: Köln Üniversitesi Örneği” konulu bir sunum yapacaktır. Dileyen öğrencilerimiz sunuma katılabilirler.

90. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ULUSLARARASI HUKUK KURULTAYI

5 Kasım 1925 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından açılan fakültemizin, 90. yıldönümü etkinlikleri 2-3-4 ve 5 Kasım tarihlerinde yapılacaktır. Uluslararası Hukuk Kurultayına ve diğer programlara ilişkin bilgilere 90. yıla özel web sayfasından ulaşılabilir.

SINAİ MÜLKİYET HAKLARINA ULUSLARARASI BAKIŞ SEMPOZYUMU

16 Ekim 2015 tarihinde, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mahmut Esat Bozkurt Konferans Salonunda TPE ve FİSAUM öncülüğünde “SINAİ MÜLKİYET HAKLARINA ULUSLARARASI BAKIŞ” sempozyumu düzenlenecektir. Sempozyum programına buradan ulaşılabilir.

Etkinlikler

İHİK Atölyesi Çarşamba Toplantıları (2014-2015)

Fakültemiz İdare Hukuku ve İdare Kültürü Araştırmaları Atölyesi (İHİK Atölyesi) tarafından, 2014-2015 akademik yılında, genel olarak üç haftada bir Çarşamba günleri gerçekleştirilecek olan bilimsel toplantılara (Çarşamba Toplantılarına) ilişkin “yıllık program” afişine erişim için tıklayınız.