Duyurular

İnsan Hakları Hukuk Kliniği Seçmeli Dersi Hakkında

4. sınıf “İnsan Hakları Hukuk Kliniği” dersini seçen öğrencilerin ilk ders günü olan 02 Ekim 2015 Cuma günü saat 15:00’da A-201 dersliğinde yapılacak olan derse katılmaları zorunludur. Bu derste öğrencilerin hangi klinik gruplarında yer alacağı belirlenecektir.

Mülteci Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu

Fakültemizin kuruluşunun 90. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenecek olan etkinliklerden ilki olan “Mülteci Hukukunda Güncel Gelişmeler Sempozyumu”, 1 – 2 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mahmut Esat Bozkurt Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Program için tıklayınız.

– MADDİ HATA DİLEKÇELERİ HAKKINDA

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Bahar dönemi yıllık derslerin bütünleme sınavları için ‘Maddi Hata’ dilekçesi vermek isteyen öğrencilerimiz dilekçelerini 24.08.2015-01.09.2015 tarihlerinde verebilir.

Seçkiler

Fakültemiz 2014-2015 Yılı Mezuniyet Töreni

Fakültemizden 2014-2015 yılında mezun olan öğrenciler için 7 Eylül 2015 Pazartesi günü Tandoğan Yerleşkesi Rekreasyon Alanı’nda mezuniyet töreni yapılacaktır. Cüppelerinin dağıtımı ve diğer konularla ilgili ilerleyen günlerde duyuru yapılacaktır.

Fakültemize Yeni Kayıt Yaptıran Öğrencilerin Dikkatine

Fakültemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerin, 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlayacak olan Üniversite Yaşamına Uyum Programı etkinliklerine katılımı gerekmektedir. Öğrencilerimizin mezun olabilmeleri için, Fakültemiz ve Rektörlük tarafından yapılacak olan etkinliklere katılması, katılımlarını belgeleyerek, belgelerini Fakültemiz öğrenci işleri birimine teslim etmeleri gerekmektedir. Konuyla ilgili daha sonra detaylı bilgi verilecek olup, öğrencilerimizin duyurular için Fakültemiz web sitesini ve […]

Bayram Tebriki

Ramazan bayramınızı en içten dileklerle kutlar, sağlık, başarı ve huzur dileriz. DEKANLIK

Ankara Üniversitesi Tanıtım Günleri

Ankara Üniversitesi Tanıtım Günleri; 6-10 Temmuz 2015 tarihlerinde, 10.00-16.00 saatleri arasında, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü 100. Yıl Salonu’nda (Tandoğan Yerleşkesi) gerçekleştirilecektir. Her saat başında Ankara Üniversitesi Tanıtım Filmi gösterilecek ve Üniversitemiz hakkında detaylı bilgi verilecektir. Aday öğrencilere talepleri doğrultusunda da ilgilendikleri fakülte ve yüksekokullara ziyaret konusunda yönlendirme  yapılacaktır.

Etkinlikler

İHİK Atölyesi Çarşamba Toplantıları (2014-2015)

Fakültemiz İdare Hukuku ve İdare Kültürü Araştırmaları Atölyesi (İHİK Atölyesi) tarafından, 2014-2015 akademik yılında, genel olarak üç haftada bir Çarşamba günleri gerçekleştirilecek olan bilimsel toplantılara (Çarşamba Toplantılarına) ilişkin “yıllık program” afişine erişim için tıklayınız.